Úspěšná obhajoba podlahářů z Jílové
Dnešní květnový den byl vyhrazen mladým podlahářům. Republiková soutěž dovedností žáků středních škol PODLAHA CUP zavítala do Uherského Brodu jako součást projektu Roku řemesel.
Do Středního odborného učiliště v Uherském Brodě zavítala podlahářská budoucnost. Reprezentanti 5 středních škol (Střední odborná škola stavební a zahradnická Praha, Střední odborné učiliště Uherský Brod, Střední škola polytechnická Brno, Střední škola pro sluchově postižené Brno a Střední škola technická Praha), kde se podlahařině vyučuje, předvedli svoje znalosti a dovednosti.
Soutěžící přivítal Patrik Kunčar, starosta Uherského Brodu a Stanislav Mišák, hejtman Zlínského kraje, který všem popřál nejen hodně zdaru v soutěži, ale také to, ať je jejich práce i nadále baví a v budoucnu jdou příkladem ostatním řemeslníkům.
Zaštitu mistrovství také poskytl Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu ČR, Vladimír Dlouhý, prezident Hospodářské komory České republiky, Václav Matyáš, prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Petr Navrátil, radní Zlínského kraje pro oblast školství, mládeže a sportu.
Vytvoření cenové nabídky a složení intarzie nejlépe zvládli:
- místo: Marek Bednář a Jiří Kavan, Střední škola polytechnická Brno
- místo: Lukáš Benda a Michal Smrž, Střední škola pro sluchově postižené Brno
- místo: Ondřej Hladký a Pavel Kvašný, Střední odborná učiliště Uherský Brod
Za pořádání soutěže obdržel cech v lednu letošního roku od Asociace malých a středník podniků a živnostníků ocenění "Řemeslný počin". Součástí této ceny byla i finanční odměna, kterou jsme transformovali mezi vítěze (1. misto: 6 000 Kč, druhé 4 000 Kč a třetí 2000 Kč). Finance, ale nebyly jedinou odměnou. Partneři soutěže věnovali např.aku vrtačky, nákoleníky, kladiva, nože, montérky, bundy, mikiny, metry, ale třeba i čokoládu a tak jsme mohli ocenit všechny soutěžící.
V letošním roce mladí podlaháři navíc svým školám vyhráli věci pro praktickou výuku - např. olej na dřevěné podlahy, sadu na údržbu a péči o olejované podlahy, 250 kg nivelační stěrky, úhlovou brusku, poukázky na odběr materiálu nebo nivelační válečky.
Naším cílem je oživit výuku podlahářského oboru, ověřit teoretické znalosti a řemeslnou dovednost žáků a zprostředkovat setkání pedagogů s odborníky z praxe. Jak se nám to podařilo při 12. ročníku si můžete prohlédnout ve fotogalerii nebo facebooku.
PARTNEŘI SOUTĚŽE
|